3 Dolgulu Zikzak Battaniye Yapımı

Zikzaklı örgü modellerinden güzel bir battaniye yapımı hazırladık. Artık kalan ipleri değerlendirmek için oldukça iyi bir proje. Zikzak battaniye modelleri ile ilgili birçok örneğin yapılışını hazırladık. Videolu anlatımlı şık bir örneğin yapılışını daha hazırladık. Çok seveceksiniz. Bu modeli sizlere resimli olarak da anlatmıştık. Nasıl yapıldığını resimli adım adım görmek isterseniz zikzak bebek battaniyesi yapılışından ulaşabilirsiniz. Orada anlatımı daha ayrıntılı bulacaksınız. Zikzak modellerini sadece battaniye örneklerinde kullanmıyoruz. Tığ işi örgülerde yapmıyoruz. Şiş örgü modellerinde, şapka modellerinde, bluz modellerinde de kullanıyoruz. Mesela iğne oyasında da zikzak modelleri kullanıyoruz. Zikzak modellerle çok şık oyalar yapabilirsiniz. Zikzak iğne oyası nasıl yapılır videolu anlatımlı örneği inceleyerek iğne oyasında da kullanabilirsiniz.

Dalgalı Bebek Battaniyesi Yapılışı

Battaniye modellerinde kullanacağınız çok şık bir örnek. Yapılışını videolu olarak hazırladık. Daha önce üst paragrafta da anlattığımız gibi adım adım resimli olarak vermiştik. Daha ayrıntılı yapılışına oradan ulaşabilirsiniz. Şimdi videolu olarak paylaşıyoruz. Önce resimli olarak modelimizi bir görelim.

Örnekte pamuklu iplik ve 5 mm tığ kullanılmıştır. Videonun başında tığ , ip markası ve renk kodları ile ilgili bilgiler göreceksiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. İlla aynı marka ipi kullanmanıza gerek yok. Şimdi 3 dolgulu zikzak battaniye yapımı nasıl yapılıyor videolu olarak görelim. İyi seyirler.